O nás

Specializujeme se na výrobu limitovaných serií mechanických hodin. Námi vyrobené hodiny vynikají exclusivní kvalitou použitých materiálu a precizním zpracovaní. Každé vyrobené hodiny jsou originál, kterému byla věnována mimořádná péče po celou dobu výroby. Při návrhu všech typů hodin, klademe velký důraz na to, aby pro svůj chod vyžadovaly minilální urdžbu. Věříme, že naše hodiny se stanou ozdobou každého interiéru.

Základním vzorem pro hodiny jsou špičkové regulátory z přelomu 19. a 20. století. Délka chodu hodin na jedno natažení je přibližně jeden měsíc nebo jeden rok v závislosti na typu hodin. Stroje jsou vyrobeny ze speciální slitiny mosazi. Všechny hřídele stroje jsou uloženy v rubínech zasazených do šroubovaných šatonů. Hřídele jsou kaleny, po celém obvodě broušeny a ozubení leštěno. Věškeré díly jsou ručně ciselovány, kola a drobné díly jsou galvanicky zlaceny. Některé díly stroje jsou niklovány a velké díly jsou lakovány. Číselníky jsou ručně malované na smaltovaném povrchu. Hodiny na číselníku zobrazují aktuální fázi měsíce. Závaží kyvadla je v provedení klasické čočky nebo ve formě dvojitého cilindru po vzoru Strasse a Rodhe. Tyč kyvadla je vyrobena ze specialní invarové sltitiny. Sříně jednotlivých hodin jsou vyrobeny z masivního dřeva. Každá skříň je unikátní svým provedením i druhem použitého dřeva.

logo etalon line

Neopakovatelné kouzlo mechanických hodin odedávna fascinuje celé generace lidí. Přestože se technický pokrok vydal jiným směrem, zájem o tyto hodiny neupadá. Naopak stále se probíhá vývoj nových modelů, které nacházejí své upatnění předeším v exlusivních interiérech a prostorách určených pro reprezentaci.