Nástěnný regulátor ETALON s ročním chodem, No. 2/12

Exkluzivní nabídka limitované série českých mechanických hodin.

Nástěnný regulátor ETALON

Limitovaná série 12 kusů hodin: číslo 2/12

Země výroby: Česká republika

Rok výroby: 2016

Skříň: třešeň, masiv a dýha, šelaková politura, tvarované sklo

Číselník: smalt, ručně malované římské číslice I až XII, vteřinový číselník, fáze měsíce, kontrola natahování na 12 měsíců, značeno a číslováno, mosazný rámeček

Stroj: Grahamový krok, hodinový hlavní stroj za číselníkem a druhý pomocný za konzolou

Stroje jsou vyrobeny ze speciální hodinářské mosazi a je složen ze 185 komponentů, 200 šroubků a 20 kolíčků.
Hřídele stroje jsou uloženy v rubínech zasazených do šroubovaných šatonů. Hřídele jsou kaleny a po celém obvodu broušeny, ozubení leštěno. Kola a drobné díly jsou galvanicky zlaceny. Některé díly stroje jsou niklovány a velké díly jsou lakovány.

Funkce stroje: 365-ti denní chod, zobrazuje hodiny, minuty, vteřiny a fáze měsíce, nátah stroje

Závaží: železné, umístěné v zádech hodinové skříně, váha 15 kg

Kyvadlo: ocel a hliníková slitina, váha 6,8 kg, provedení klasické čočky, roštová kompenzace na principu použití kombinace kovů s rozdílnou roztažností

Celkové rozměry: 152 x 40 x 32 cm

Stav: funkční

Tyto reprezentativní regulátory vynikají zejména špičkovou kvalitou použitých materiálů a precizním zpracováním. Každé hodiny z této limitované série 12-ti kusů jsou jedinečným originálem, kterému byla věnována mimořádná péče po celou dobu výroby. Při návrhu hodin byl kladen velký důraz na to, aby pro svůj chod vyžadovaly minimální údržbu.

Základním vzorem hodin jsou regulátory z přelomu 19. a 20. století. Na rozdíl od těchto regulátorů mají hodinové stroje ETALON prodlouženu délku chodu na jeden rok. Jedno natažení stroje umožňuje nepřetržitý chod hodin po dobu 365-ti dnů, a proto je jejich obsluha mnohem komfortnější. Každá hodinová skříň je unikátní svým provedením i druhem použitého dřeva.