Hodiny ETALON s měsíčním chodem No. 7/12

Exkluzivní nabídka limitované série českých mechanických hodin.

Podlahový regulátor ETALON

Limitovaná série 12 kusů hodin: číslo 7/12

Země výroby: Česká republika

Rok výroby: 2000 až 2012

Skříň: masiv - dub, šelaková politura, tvarované sklo

Číselník: smalt, ručně malované římské číslice I až XII, vteřinový číselník, fáze měsíce, značeno a číslováno, niklovaný rámeček

Stroj: invertní Grahamový krok, který je viditelně umístěn pod číselníkem

Hodinový stroj se skládá ze 183 součástí, 175 šroubků, 22 kolíčků a jeho váha s konzolou bez závaží a kyvadla je 8 kg.

Stroj je vyrobeny ze speciální slitiny mosazi. Všechny hřídele stroje jsou uloženy v rubínech, zasazených do šroubovaných šatonů. Hřídele jsou kaleny, po celém obvodě broušeny a ozubení leštěno. Kola a drobné díly jsou galvanicky zlaceny. Některé díly stroje jsou niklovány a velké díly jsou lakovány. 

Funkce stroje: 30-denní chod, zobrazuje hodiny, minuty, vteřiny a fázi měsíce

Závaží: mosazné, váha 6 kg

Kyvadlo: provedení klasické čočky, číslováno, vyrobeno ze speciální invarové slitiny a mosazi, váha 6,7 kg

Celkové rozměry: 190 x 50 x 33 cm

Stav: funkční

Tyto reprezentativní regulátory se vymykající špičkovou kvalitou použitých materiálů a precizním zpracováním. Každé hodiny z této limitované série 12 kusů jsou jedinečným originálem, kterému byla věnována mimořádná péče po celou dobu výroby. Při návrhu hodin byl kladen velký důraz na to, aby pro svůj chod vyžadovaly minimální údržbu. 

Základním vzorem hodin jsou regulátory z přelomu 19. a 20. století. Na rozdíl od těchto regulátorů mají hodinové stroje ETALON prodlouženou délku chodu na jeden měsíc. Jedno natažení stroje umožňuje nepřetržitý chod hodin po dobu 30 dní, a proto je jejich obsluha mnohem komfortnější. Další výraznou změnou je invertní Grahamový krok, podobně koncipovaný jako u hodin Strasser a Rhode, který je viditelně umístěn pod číselníkem. Každá hodinová skříň je unikátní svým provedením i druhem použitého dřeva.